ThermCore Marmara Metal - Endüstriyel Fırın Çeşitleri, Fırın Revizyonları, Fırın Malzemeler, Seramik Atölyesi Ekipmanları

Cam Fırınları

Ayrı Karakterde, aynı kalitede…

Thermcore Marmara Metal Cam üretimi ve işlenmesi konusunda geniş bir ürün yelpazesinde, uzman mühendis kadrosuyla hizmet vermektedir. Thermcore cam laminasyon, dekorlama, altın ya da gümüş kaplama, bükme, füsyon ve çökertme fırınları ayrı karakterlere sahip ve Marmara Metal Sanayi Ltd Şti’nin 30 yıllık deneyiminin sonucu tamamı yüksek kalitede ürünlerdir.

Thermcore Marmara Metalin misyonu gereği, elektrikli cam fırınlarında da kaliteli izolasyon malzemeleri ve minimum izolasyon kalınlığıyla maksimum enerji tasarrufu amaç edinilmiştir. Kullanılan izolasyon malzemesi, fırında ısınan cama dökülmez ve ürünlerin zarar görmesine neden olmaz.

Thermcore fırınlarda kullanılan Rezistans telleri KANTHAL marka olup, kolay programlanabilen kontrol sistemleri kullanıcı dostudur.
Thermcore fırınlar ihtiyaca göre vagonlu ya da arabalı olarak imal edilebilmektedir.
Füsyon fırınlarında pnömatik kapak sistemi ile tek kapakla iki ayrı vagon kullanılabilmektedir.

Cam Temper Fırınları Servis ve Yedek Parçaları

Ülkemizde son yıllarda artan cam temper fırın kullanımı beraberinde yedek parça ve servis ihtiyacını da getirmiştir.
Ülkemizde kurulu temper fırınlarının rezistansları, rezistans boruları, özel bağlantı seramikleri, seramik izolatörleri, izolasyon malzemeleri, termokupulları, fused silica rollerleri, kevlar olarak bilinen aramid şeritleri firmamız tarafından temin edilmektedir.
Kanthal marka rezistans teli kullanılarak tüm fırınların rezistanslarını orijinaline uygun olarak sarımının yapılması ve paslanmaz bağlantı terminallerinin kaynatılması Thermcore Marmara Metal güvencesiyle yapılmaktadır.
Bu konuda Türkiye’de düz ve bombe cam işleme yapan hemen hemen tüm cam firmalarına hizmet vermekteyiz.
Thermcore olarak, temper fırın yedek malzemeleri imalatımızın yanı sıra tüm ısıtma ve izolasyon sistemi revizyonlarının yapılmasında da teknik ekibimizle hizmet vermekteyiz.