Cam Fırınları, Cam Dekor, Cam Mozaik, Cam Füzyon ve Çökertme, Cam Bükme ve Bombe Fırınları

Ayrı Karakterde, Aynı kalitede

Cama Hayat Verin

Thermcore Marmara Metal Cam üretimi ve işlenmesi konusunda geniş bir ürün yelpazesinde, uzman mühendis kadrosuyla hizmet vermektedir. Thermcore cam laminasyon, dekorlama, altın ya da gümüş kaplama, bükme, füsyon ve çökertme fırınları ayrı karakterlere sahip ve Marmara Metal Sanayi Ltd Şti’nin 30 yıllık deneyiminin sonucu tamamı yüksek kalitede ürünlerdir.

Thermcore Marmara Metalin misyonu gereği, elektrikli cam fırınlarında da kaliteli izolasyon malzemeleri ve minimum izolasyon kalınlığıyla maksimum enerji tasarrufu amaç edinilmiştir. Kullanılan izolasyon malzemesi, fırında ısınan cama dökülmez ve ürünlerin zarar görmesine neden olmaz.

Thermcore fırınlarda kullanılan Rezistans telleri KANTHAL marka olup, kolay programlanabilen kontrol sistemleri kullanıcı dostudur. Thermcore fırınlar ihtiyaca göre vagonlu ya da arabalı olarak imal edilebilmektedir.
Füsyon fırınlarında pnömatik kapak sistemi ile tek kapakla iki ayrı vagon kullanılabilmektedir.

Cam Temper Fırınları Servis ve Yedek Parçaları

Ülkemizde son yıllarda artan cam temper fırın kullanımı beraberinde yedek parça ve servis ihtiyacını da getirmiştir.
Ülkemizde kurulu temper fırınlarının rezistansları, rezistans boruları, özel bağlantı seramikleri, seramik izolatörleri, izolasyon malzemeleri, termokupulları, fused silica rollerleri, kevlar olarak bilinen aramid şeritleri firmamız tarafından temin edilmektedir.
Kanthal marka rezistans teli kullanılarak tüm fırınların rezistanslarını orijinaline uygun olarak sarımının yapılması ve paslanmaz bağlantı terminallerinin kaynatılması Thermcore Marmara Metal güvencesiyle yapılmaktadır.
Bu konuda Türkiye’de düz ve bombe cam işleme yapan hemen hemen tüm cam firmalarına hizmet vermekteyiz.
Thermcore olarak, temper fırın yedek malzemeleri imalatımızın yanı sıra tüm ısıtma ve izolasyon sistemi revizyonlarının yapılmasında da teknik ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Cam ve porselen ürünlerin altın kaplama ya da dekor boyaları ile süslenip pişirilmesi işlemi için özel tasarım fırınlardır. Başta cam ve porselen mutfak eşyaları olmak üzere, vazo, ve hediyelik ürünlerin dekorlanıp pişirilmesi işleminde Thermcore fırınlar mükemmel eşit ısı dağılımıyla fırının her noktasında eşit pişme ve eşit renklerin oluşmasını sağlar.

Direkt ısıtmalı ya da endirekt ısıtmalı olarak üretilebilir. Endirekt ısıtmalı sistemlerde yanma haznesinde oluşan ısı sirkülasyon fanıyla dağıtılır.
Üretim kapasitesi ve ürün boyutlarına göre Thermcore Marmara Metal mühendisliği ile özel boyutlandırma yapılıp, vagonlu ya da vagonsuz üretilir. Yine kullanıcı dostu raf sistemi ile yükleme boşaltma pratik hale getirilir.

Fırın panoları tam otomatiktir. Programlamak kolaydır. Fırın kapağı açılınca enerji otomatik olarak kesilir. Güvenlik en yüksek seviyededir. Eneri tüketimi düşüktür.
Thermcore dekor fırınları cam ve porselen ürünler farklı ısınma reçeteleriyle, fırından çıkan dekorlanmış ürünlerin en verimli halde üretimine olanak sağlar.
Özellikle altın kaplamalı ürünlerde oluşacak her fire, büyük maddi kayba neden olacağı gibi , verilen emek ve zaman kaybı da zarar hanesine yazılmaktadır.

Thermcore dekor fırınları ülkemiz genelinde fabrika, atölye, mesleki eğitim kurumları, okullar ve halk eğitim merkezlerinde güvenle kullanılmaktadır.

İç ve dış dekorasyonda kullanılan cam mozaik ürünlerin pişirildiği tünel fırınlardır. Elektrikli ve gazlı ısıtma seçenekleri mevcuttur. Roller veya bantlı olarak imal edilebilir.

Thermcore Cam Mozaik fırınları, üretim kapasitesine en uygun uzunlukta ve genişlikte hesaplanır. Fırın roller sistemi hızlandırılıp yavaşlatılabilir.
Mükemmel izolasyonu ile enerji verimliliği konusunda en üst sınıftadır.
30 yıllık tecrübemizle üretim verimliliği konusunda iddiamız sürmektedir.
Tünel fırınların elektrikli olması durumunda, bir arıza halinde rezistanslara kolayca ulaşılıp hızlıca değiştirilebilecek şekilde dizayn edilir.

Cam ile Gelen Estetik

Otomobil, buzdolabı, mobilya ve bina camlarının ısıtılarak şekil verilmesi işleminde kullanılan Thermcore fırınlarıdır.
Fırınlar cam boyutlarına göre özel üretilir. Tek vagonlu ve yedek vagonlu modeller için tek kapılı ya da çift kapılı tasarlanır.
Kapılar giyotin sistemle açılır ve kapanır.

Lamine otocam, kurşun geçirmez cam üreticilerinin, özel tasarım bina camı üreticilerinin verimli çalışabilmesi için özel ısıtma hesaplamaları ve rezistans yerleşimleri Thermcore Mühendisliği ile yapılmaktadır. Kullanıcılarımız, kendilerine özel pişirme reçeteleri ile rakiplerinden avantajlı duruma geçebilirler.

Fırın izolasyonları doğru seçilip hesaplanır. Minimum enerji ele para ve zaman tasarrufu sağlar. Fireleri minimize eder. Fırın panosu tam otomatiktir. Güvenlik önlemleri had safhadadır.