ThermCore Marmara Metal - Endüstriyel Fırın Çeşitleri, Fırın Revizyonları, Fırın Malzemeler, Seramik Atölyesi Ekipmanları

Porselen Fırınları

Thermcore Porselen Fırınları, endüstriyeli ya da sanatsal amaçlı porselen ürünlerin imali için, müşterilerimizin talebi ve ihtiyaçları doğrultusunda ölçülendirilerek, elektrikli ya da doğalgazla çalışacak şekilde tasarlanır.
Porselen fırınları seramik fırınlarına göre daha yüksek dereceli fırınlar oldukları için duvar kalınlığı artmadan yüksek dereceli ve düşük termal iletkenliğe sahip, özel izolasyon malzemeleri ile yalıtım sağlanmaktadır.
Fırınların şasi, yalıtım ve ısıtma sistemleri en kaliteli ürünlerden seçilerek titizlikle hesaplanıp, tasarlanır. Fırın panosu ve kontrol sistemleri kullanıcı dostu olup, minimum enerjiyle maksimum performans alınmasını sağlar. Kullanıcılar kendi üretimlerine göre kendi pişirme programlarını oluşturabilirler.
Fırın yalıtımı ve ısıtma sistemi fırın içinde her noktada eşit ısı dağılımı sağlamak için birbiriyle uyum içindedir. Fırın boyutuna ve yapısına göre redüksiyon ayarı özel olar yapılır. Demir oksit minimize edilir.

Geçmişte seramik ve çini üretimi de yapmış olan Thermcore Marmara Metal, bu özelliğiyle sadece bir makine ve mühendislik firması olmayıp, malzeme bilgisi ve üretim deneyimleri sayesinde fırın müşterilerini en doğru şekilde yönlendirmekte ve onlarla ortak çözümlerde buluşarak en doğru fırının tasarlanıp üretilmesini sağlamaktadır.

Thermcore Marmara Metal seramik, çini ve porselen fırınları, ülkemiz genelinde en seçkin fabrikalar, sanat atölyeleri ve eğitim kurumlarında 30 yıldır güvenle kullanılmaktadır.