ThermCore Marmara Metal - Endüstriyel Fırın Çeşitleri, Fırın Revizyonları, Fırın Malzemeler, Seramik Atölyesi Ekipmanları

Cam Dekor Fırınları

Cama Hayat Verin

Cam ve porselen ürünlerin altın kaplama ya da dekor boyaları ile süslenip pişirilmesi işlemi için özel tasarım fırınlardır. Başta cam ve porselen mutfak eşyaları olmak üzere, vazo, ve hediyelik ürünlerin dekorlanıp pişirilmesi işleminde Thermcore fırınlar mükemmel eşit ısı dağılımıyla fırının her noktasında eşit pişme ve eşit renklerin oluşmasını sağlar.
Direkt ısıtmalı ya da endirekt ısıtmalı olarak üretilebilir. Endirket ısıtmalı sistemlerde yanma haznesinde oluşan ısı sirkülasyon fanıyla dağıtılır.
Üretim kapasitesi ve ürün boyutlarına göre Thermcore Marmara Metal mühendisliği ile özel boyutlandırma yapılıp, vagonlu ya da vagonsuz üretilir. Yine kullanıcı dostu raf sistemi ile yükleme boşaltma pratik hale getirilir.
Fırın panoları tam otomatiktir. Programlamak kolaydır. Fırın kapağı açılınca enerji otomatik olarak kesilir. Güvenlik en yüksek seviyededir. Eneri tüketimi düşüktür.
Thermcore dekor fırınları cam ve porselen ürünler farklı ısınma reçeteleriyle, fırından çıkan dekorlanmış ürünlerin en verimli halde üretimine olanak sağlar.
Özellikle altın kaplamalı ürünlerde oluşacak her fire, büyük maddi kayba neden olacağı gibi , verilen emek ve zaman kaybı da zarar hanesine yazılmaktadır.

Thermcore dekor fırınları ülkemiz genelinde fabrika, atölye, mesleki eğitim kurumları, okullar ve halk eğitim merkezlerinde güvenle kullanılmaktadır.